+355692064106, +355682020095
info@kolaveriresort.al, kolaveriresort@gmail.com

Kolaveri Resort

Kompleksi Turistik Kolaveri Resort ndodhet prane Malit te Robit, ne plazhin e Golemit ne bregdetin e  Adriatikut. Madhesia e bukurise natyrore eshte e kombinuar me arkitekture dhe ambjente komode per vizitore familjare, grupe turistike dhe vizitore te rinj.

Peisazhi eshte mbreselenes,  nga njera ane ndodhet deti Adriatik dhe nga ana tjeter brezi I pishave shume vjecare. Resorti ndodhet 38 km larg Tiranes ,12 km nga qyteti I Durresit, 4 km nga qyteti i Kavajes dhe 25 km nga aeroporti Nene Tereza.

1. Hoteli

Ofron 11 suita dhe 12 dhoma te mobiluara dhe te pajisura me te gjitha komoditetet dhe aksesoret e duhur: Tv, kondicioner, telefon, akses internet,
Ne restorantin e pozicionuar ne katin e pare te Hotelit, ju mund te shijoni gatimin Europian dhe ate tradicional, ne ambjente komode brenda dhe jashte tij, ne freskine e pishave si dhe Kafe-Bar.

dsc_2129

2. Rezidenca

Ne resort nje vend te rendesishem zene edhe nje zone rezidenciale me siperfaqe rreth 5 000 m2 e pajisurme 3 vila dy kateshe e pajisur dhe me dy shatervane dhe me nje gjelberim te plote. E gateshme per pushuesit njera per deri ne 5 persona dhe nje tjeter ne te cilen akomodohen deri ne 10 persona e pajisur me te gjitha ambjentet e nevojshme per nje pushim sa me clodhes.

3. Kompleksi i Vilave

Kompleks vilash, me kopshte te gjelberuara te vecuara per secilen vile te gjelberuara gjate gjithe vitit. Cdo vile ka 2 dhoma gjumi nje per ciftet dhe nje  dhome gjumi femijesh, dhome ndenje, ambjent gatimi i pajisur me te gjitha pajisjet per gatim, dy ballkone dhe dy tualete.

3.1 Tjeter mundesi akomodimi ne vila ku jane krijuar 3 ambjente te vecanta:

a) Suite e kompletuar me ambjent gatimi, tualet dhe dy ballkone.
b) Dhome gjumi dhe tualet,ballkon i vecante.
c) Dhome gjumi dhe tualet.

arb_1673

4. Pallati Nr 1 (Apartamente)

4.1 Apartamente 2+1 te mobiluara sipas kushteve bashkohore. Dhome ndenjeje,tv, ambjent gatimi i pajisuar me te gjitha pajisjet e Kuzhines, ballkon, tualet, kondicioner.

4.2 Apartamente ekonomike te adoptuara ne dy dhoma gjumi me 2 tualete te vecanta dhe nje ambjent gatimi te perbashket per te dy akomoduesit dhe ballkon.

4.3 Ne katin e pare te pallateve ndodhen dhoma gjumi me tualete brenda per persona me aftesi te kufizuar dhe per moshat e treta:

a) Dhome gjumi dhe tualet per 2 persona.

b) Dhome gjumi dhe tualet per 3 persona.

c) Dhome gjumi dhe tualet per 4 persona.

5. Pallati Nr 2 (Per Grupe Turistike)

Ne resort   nje nga pallatet eshte vene ne dispozicion te grupeve pushuesish deri 250 persona me akomodim ne nje dhome 2-3 persona,me restorant dhe ambjente clodhese te vecanta.

6. Cadra dhe shezllone ne bregdet

Resorti eshte i kompletuar me tre pishina, dy per te riturit dhe nje per femijet me nje siperfaqe prej 2 500m2 si dhe 300 cadra dhe 600 shezllone ne breg te detit.

7. Restorant

Ne resort ka 2 restorante me vetsherbim. Mund te zgjidhet gjate akomodimit sherbimi RO (asnje vakt), sherbimi BB (vetem mengjes), sherbimi HB(mengjes dhe darke),dhe sherbimi FB(mengjes, dreke dhe darke).

Per Agjencite

Harta

Kolaveri Resort Video