MIRESEVINI NE KOLAVERI RESORT

Kompleksi Turistik Kolaveri Resort ndodhet prane Malit te Robit, ne plazhin e Golemit ne

bregdetin e Adriatikut. Madhesia e bukurise natyrore eshte e kombinuar me arkitekture dhe ambjente komode per vizitore familjare, grupe turistike dhe vizitore te rinj.

Peisazhi eshte mbreselenes, nga njera ane ndodhet deti Adriatik dhe nga ana tjeter brezi I pishave shume vjecare. Resorti ndodhet 38 km larg Tiranes ,12 km nga qyteti I Durresit, 4 km nga qyteti I Kavajes dhe 25 km nga aeroporti Nene Tereza.

Kolaveri Resort eshte 90 metra larg nga vija e detit.

Hoteli

Ofron 11 suita dhe 11 dhoma standarte te mobiluara dhe te pajisura me te gjitha komoditetet dhe aksesoret e duhur : Televizor,kondicioner,akses internet,tharese flokesh,frigorifer, tualet etj me pamje nga gjelberimi I pishave ose nga pishinat.

Ne restorantin e pozicionuar ne hollin e Hotelit,ju mund te shijoni gatimin Italian dhe ate tradicional,ne ambjente komode Brenda dhe jashte tij,ne freskine e pishave.

Resorti disponon nje qender rezidenciale e vecante dhe e gatshme per pushuesit deri 5 persona,dhe nje tjeter ne te cilem akomodohen deri 10 persona e pajisuar me te gjitha ambjentet e nevojshme per nje pushim sa me clodhes .

Vilat

Kompleks vilash te vecuara,me kopshte te gjelberuara gjate gjithe vitit. Cdo vile ka dhome gjumi cifti,dhome gjumi femijesh,dhome ndenje,ambjent gatimi I pajisur me te gjitha pajisjet per gatim, dy ballkone dhe dy tualete.Sherbimi I lavanterise ofrohet cdo 5 dite.

Tjeter mundesi akomodimi ne vila ku jane krijuar 3 ambjente te vecanta :

Dhoma hoteli ne vila e kompletuar me tualet dhe ballkon per dy, tre apo kater persona.

Apartamente PALLATI 1

Apartamente 2+1 te mobiluara sipas kushteve bashkekohore.Permban dhome gjumi per cift me tualet Brenda dhe dhome gjumi femijesh me tualet te vecante ne korridor,dhome ndenje,televizor, ambjent gatimi i pajisuar me te gjitha pajisjet per gatim te Kuzhines,ballkon,kondicioner.

4.2 Apartamente ekonomike te adoptuara ne dy dhoma gjumi me 2 tualete te vecanta dhe nje ambjent gatimi te perbashket dhe ballkon per prenotime te vecanta.

Ne katin e pare te pallateve me apartamente ndodhen dhoma gjume me tualet brenda per persona me aftesi te kufizuar dhe per moshat e treta :

Dhome gjumi dhe tualet per 2 persona.

Dhome gjumi dhe tualet per 3 persona.

Dhome gjumi dhe tualet per 4 persona.

Apartamente PALLATI 2

Ne resort nje nga pallatet eshte vene ne dispozicion te grupeve pushuesish deri 250 persona me akomodim ne nje dhome 2-3 persona,me restorant dhe ambjente clodhese te vecanta.

Fitnes center per te apasjonuarit e sportit me te gjitha paisjet e nevojeshme dhe sauna.

Kend lojrash per femije e gjeni te pozicionuar ne hapsiren midis hotelit, pishines dhe vilave.

Salle lojrash elektronike dhe wireless wifi qe nuk mungon ne Kolaveri Resort ,keshtu mund te jeni online edhe gjate pushimeve tuaja.

Parking I madh qe perballon te gjithe fluksin e pushuesve.

Cadra dhe shezllone ne bregun e detit.

Market me produkte te ndryshme per pushuesit sipas kerkesave.

Kompleksi I pishinave ne pjesen e prapme te hotelit eshte alternative ideale per ata pushues qe pelqejne ujin e embel. Disponon bar ne pishine (pool bar).

Dy pishina per te rritur me siperfaqe 250 m2 secila, dhe nje pishine per femije deri 5 vjec me siperfaqe 30 m2.